Aki úgy hitte, hogy a bolsevik mintájú szociálliberális demokrácia kormánya 2010-ben feltartott kézzel adta meg magát, s engedte érvényesülni az általa gyűlölt magyar nép akaratát, annak lassan ideje szembenézni a tényekkel. Nem a Malév-ügy az egyetlen taposóakna, amit elhelyeztek, és amire a bamba kormány szépen rásasszézott.
Az alattomos szerkezetet dupla élesítéssel látták el. Az egyik az EU-s normák szándékos megsértése éveken keresztül, a másik a tulajdonosi szerkezetben alkalmazott szerződések olyan előjogokat biztosítanak a kisebbségi tulajdonos részére, amelyek lehetetlenné teszik a többségi tulajdonos magyar állam cselekvését.
Az EU 2004-ben megfogalmazott megmentési és szerkezetátalakítási iránymutatásaiban szigorú feltételeket szabott a nehézségekkel küzdő vállalatok állami támogatásával kapcsolatban. Ennek ellenére 2007 és 2010 között szótlanul tűrte, hogy a szocialista-liberális kormánykoalíció ennek a rendkívül szigorú direktívának nem tesz eleget. A Fidesz-kormány, mint nemzeti értéket, igyekezett megmenteni a légitársaságot, azonban egyrészt maga is figyelmen kívül hagyta az uniós szabályozásban megfogalmazott követelményeket, másrészt nem számolt azzal az összehangolt támadással, amelyet az EU indított hazánk ellen.
A Fidesz-kormány hibázott. Általában hibát hibára halmoz, mert még mindig abban a rendszerben képzeli el hazánkat, mint politikumot, amelyet éppen a bolsevista gyökerű szocialista és liberális politikai csoportok hoztak létre. Ebben a szisztémában a „mindegy, milyen hülye, fő, hogy politikailag megbízható legyen” elv érvényesül.
A most homlokráncolva feddő EB négy éven át tűrte szótlanul a szoclibek ügyeskedéseit. Igaz, az őszödi böszme kitárulkozására még csak fel sem vonták a szemöldöküket. Pedig ott nem kevesebbről volt szó, mint arról, hogy tilalmas könyveléstechnikai eszközökkel változtatták meg a gazdasági adatokat, átverve ezzel a nagy tekintélyű Európai Uniót. Hogy a Fideszre a neve miatt orrolnak, vagy azért, mert a magyarság érdekeinek képviseletét tűzte zászlajára, nem lehet tudni. A tény az, most kőkeményen és azonnal megreguláztak minket. A Malév Fidesz által való megmentése sérti a Szent Versenyt. Na, bazmeg! Ez a verseny, úgy tűnik, halálig megy. A magyarság haláláig.
S ha mindez nem lett volna elég, ott van a légitársaság működését eleve ellehetetlenítő tulajdonosi struktúra az ő szerződéseivel. Ezekben a kontraktusokban a kisebbségi tulajdonos, - egy orosz bank – olyan jogokat birtokol, amelyekkel megakadályozhatja a többségi döntések végrehajtását. A ruszkik vélhetően az akkori állami vezetés értésére adták, tisztában vannak vele, hogy a következő választásokon a Fidesz kerül hatalomra, és ellenvetésekkel élhet a kisebbségi tulajdonos ténykedéseivel kapcsolatban, ezért garanciákat kért. Megkapta azokat, ezért ma csődbe ment a Malév. Mégis, mi a túrót lehetett volna tenni? Budainak kivételesen igaza van, ez tényleg a 22-es csapdája.
Nem hiszen egyébként, hogy a kormány ne próbált volna meg tárgyalni a kisebbségi tulajdonos oroszokkal. Csakhogy a féléve megindított EU-s vizsgálódás jó zsarolási pozíciót biztosított számukra. A bizottság határozat pedig feltette a pontot az i-re. Nincs mese, a Malévnak annyi.
A Fidesz lenne a hibás? – Ugyan kérem! Ez legfeljebb a legelbaszottabb liberális barmok fejében van így. Annyiban viszont mindenképpen el kell marasztalni a kormányt, hogy dilettáns majmokból építi fel hivatali rendszerét, ezért gyalogolnak bele minden taposóaknába, amit az előző, szagértő kormányok hagytak hátra.